سه‌شنبه، 28 خرداد 1398 | 14 شوال 1440
فهرست
Skip Navigation Links
جست‌وجوی سریع

خبر


دیدار اعضای شورای عالی حوزه با آیت الله العظمی صافی گلپایگانی + تصاویر

چهارشنبه، 2 آبان 1397 | نظرات (0) | ارسال نظرآیت الله العظمی صافی گلپایگانی: باید در حوزه های علمیه آموزش تفسیر و حدیث مورد توجه ویژه قرار گیرد و احیاء شود.

اعضای شورای عالی حوزه های علمیه روز سه شنبه مورخ 01/08/1397 با حضور در بیت حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی «دامت برکاته» با ایشان دیدار و ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های شورای عالی و مرکز مدیریت حوزه های علمیه از رهنمودهای ایشان بهره مند شدند.

در این دیدار آیت الله العظمی صافی گلپایگانی ضمن تاکید بر میراث ولایت و توجه حضرت ولی عصر(عج) به حوزه فرمودند: حوزه علمیه متعلق به حضرت ولی عصر(عج) و امانت در دست شماهاست، که باید در جهت حفظ آن تلاش کنید، و الحمدلله شما هم برای همین امر آماده خدمت هستید.

آیت الله العظمی صافی گلپایگانی با اشاره به هویت حوزه و سیره ی علمای سلف در مدیریت حوزه افزوند: حوزه محاسن بزرگی دارد که باید این محاسن بزرگ و هویت حوزه محفوظ بماند و نباید خدشه ای به آن وارد شود و علمای بزرگ سلف ما آن هویت را نگه داشته اند و میراث آنها می باشد.
ایشان در ادامه افزودند: استقلال حوزه خیلی مطلب مهمی است و زندگی علمای سلف هم بر همین اساس بوده است و علما باید مستقل باشند به گونه ای که دیگران هم بدانند که حوزه استقلال دارد.

آیت الله العظمی صافی گلپایگانی در ادامه بیانات خود با اشاره به مباحث مطرح و دروس حوزه فرمودند: درکنار مسائل فقه و اصول که باید در حوزه باشد؛ باید آموزش تفسیر و حدیث که بر اساس امامت و ولایت اهل بیت علیهم السلام است، مورد توجه جدی قرارگرفته و احیاء شود به طوری که طلاب به این مسائل تسلط داشته باشند.
آیت الله العظمی صافی گلپایگانی در پایان ضمن تشکر از فعالیت ها و تلاش های صورت گرفته در شورای عالی و مدیریت حوزه های علمیه فرمودند: امیدوارم که کارها و زحمات شما برای حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) و موجب رضایت آن حضرت باشد و در مقاصد خود به درجات عالی نائل شوید ان شاءالله.

لازم بذکر است در ابتدای این دیدار آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری به عنوان دبیر شورای عالی حوزه های علمیه ضمن تشکر از هماهنگی صورت گرفته بابت این دیدار به ارائه گزارشی از فعالیت های شورای عالی حوزه های علمیه پرداختند.
سپس آیت الله علیرضا اعرافی بعنوان عضو شورای عالی و مدیر حوزه های علمیه گزارشی از فعالیت های مرکز مدیریت حوزه های علمیه ارائه فرمودند.
در ادامه این جلسه نیز سایر اعضای محترم شورای عالی حوزه به ارائه نقطه نظرات و مباحث مطرح در شورای عالی حوزه پرداختند. تازه‌ترين خبرها

فهرست تمام اخبار